Gölhisar Meslek Yüksekokulu
Ormancılık Bölümü Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı ile Çameli Orman
İşletme Müdürlüğü işbirliğinde Mesleki Eğitim ve Proje Yönetimi II dersi
kapsamında 11 Haziran 2022 tarihinde Çameli Orman İşletme Müdürlüğü Yaylacık Orman
işletme Şefliğinde arazi uygulama gezisi gerçekleştirilmiştir.
Teknik gezi kapsamında ilk olarak öğrencilere damga çeşitleri ve uygulaması, ağaç devirme, boylama, odun standartları ve kalite sınıfları, mesaha uygulamaları, sevk ve nakliye pusulalarının hazırlanması, tensil sahasında gençlik veya kültür bakımı ile arazi hazırlığı konularında arazi uygulamaları gerçekleştirilmiştir. Ardından Çameli Ekoturizm yürüyüş yolu, seyir terası ve mağara ziyaretleri gerçekleştirilmiştir. Gölhisar Meslek Yüksekokulu Ormancılık Bölümü Başkanı Doç. Dr. Özdemir ŞENTÜRK orman muhafaza memurlarının alım süreçlerinde önceki haftalarda ve son yapılan arazi uygulamalarıyla ilgili olarak, bölümde verilen derslerin çok önemli olduğunu ancak bu konuların arazi uygulamalarıyla pekiştirilmesinin gerekliliğini belirtmiştir. Ayrıca en son yapılan orman muhafaza memurları alımlarındaki başarının arazi uygulama gezilerinin de payı olduğunu ifade etmiştir.
Çameli Orman İşletme Müdürü Sn. Erol GÜNER Orman Mühendisi Kemal DİKİLİTAŞ Yaylacık Orman İşletme Şefi Samet ÖZER, Orman Muhafaza Memurları Şükrü ÖZKAN, Alim GÜNGÖR ve Emre BAŞARAN ve ekibine arazi uygulamaları konusunda ve Çameli Bağ Evlerine desteğinden dolayı teşekkür ederiz.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
Gölhisar Meslek Yüksekokulu
Merkez Cami Mahallesi, Atatürk Caddesi, No:158 15400 Gölhisar/BURDUR
+90 248 213 74 00
+90 248 213 74 10
golhisarmyo@mehmetakif.edu.tr
© 2018 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi