Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Gölhisar Meslek Yüksekokulu Ormancılık Bölümü tarafından Gölhisar Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda Dünya Ormancılık Günü etkinlikleri nedeniyle 20 Mart 2018 Salı Günü “Doğada bir gün” temalı konferans ile Gölhisar Kaymakamı Mustafa Ünver BÖKE’nin açılışını yaptığı sergi düzenlendi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlikte açılış konuşmasını Ormancılık bölümü Öğretim üyesi Yasemin ÖZTÜRK yaptı. Günün anlam ve önemini paylaşan Öztürk, “Ormanın tek bir unsurdan ibaret olmadığını içinde yaşayan bitki, hayvan ve hatta gözle görülmeyen canlılarla birlikte büyük bir ekosistem oluşturduğunu” vurguladı.
Açılış konuşmasının ardından konferans, Orman ve Su İşleri Bakanlığı VI. Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur İl Şube Müdürü Tamer YILMAZ’ın ve Isparta İl Şube Müdürü Hasan ERYİĞİT’in sunumları ile devam etti. Gölhisar Meslek Yüksekokulu Ormancılık ve Orman Ürünleri programı ve tüm okul öğrencilerinin katılım gösterdiği etkinlikte, Isparta ve Burdur başta olmak üzere Ülkemizin oldukça zengin bir coğrafyaya ve ekosistem çeşitliliğine sahip olduğu gerçeği bir kez daha vurgulandı. Konferansın kapanışında ise, konuşmacılara ve etkinliğin gerçekleşmesine katkı sağlayan bölüm öğrencilerine günün anısına bölüm hocaları tarafından plaket ve teşekkür belgeleri takdim edildi.
Konferans sonrasında ise, Ormancılık Bölümü 2 sınıf öğrencilerinin “Orman Rekreasyonu ve Doğa Turizmi” Dersi uygulama sergisi, 1. Sınıf öğrencilerinin “Orman Botaniği Dersi Herbaryum Teknikleri” Uygulama Sergisi ve Yrd. Doç. Dr. Yasemin ÖZTÜRK’ün “Kuşların Sesi” adlı fotoğraf sergilerinin açılışı Gölhisar Kaymakamı Mustafa Ünver BÖKE, Gölhisar Garnizon komutanı Eren ÇAPAR, Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan CANURAL ve İlçe Jandarma Komutanı İsrafil YİĞİT öğrenciler tarafından gerçekleştirildi.
Etkinliğin ikinci bölümü, Gölhisar Meslek Yüksekokulu bahçesinde protokol üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla fidan dikimi, ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar VI. Bölge Müdürlüğü’nün etkinlik karavan aktiviteleri sonrasında helva ikramı ile son buldu.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
Gölhisar Meslek Yüksekokulu
Merkez Cami Mahallesi, Atatürk Caddesi, No:158 15400 Gölhisar/BURDUR
+90 248 213 74 00
+90 248 213 74 10
golhisarmyo@mehmetakif.edu.tr
© 2018 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi