Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Gölhisar Meslek Yüksekokulu’nun düzenlediği, 2019-2020 ve 2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, 18 Eylül 2021 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Gerçekleşen tören ile son iki Akademik yıldan toplam 1200 öğrenci mezun oldu. Covid-19 salgını nedeniyle mezuniyet törenine yaklaşık 300 öğrenci ve aile katılım gerçekleştirdi. Yüksekokulumuz Çınar Bahçesinde gerçekleştirilen törene Gölhisar Kaymakamı Sayın Kadir ULUSOY, Gölhisar Belediye Başkanı Sayın İbrahim SERTBAŞ, il ve ilçe kurum ve kuruluş temsilcileri, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci velisi katıldı. Saygı duruşunun ardından başlayan törenin açılış konuşmaları, Gölhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yasemin ÖZTÜRK tarafından yapıldı. Açılış konuşmalarının ardından Gölhisar Belediye Başkanı ve Gölhisar Kaymakamı günün anlam ve önemine dair konuşmalarını yaptılar. Konuşmaların ardından, okul birincilerine ödül takdimi gerçekleşti. 2020-2021 Yüksekokul birincisi Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgisayar Programcılığı Pr. Ali Enes EREN’e ve 2019-2020 Yüksekokul birincisi Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü Mimari Restorasyon Pr. Fatih ORAL’a ödüllerini Gölhisar Kaymakamı Sayın Kadir ULUSOY takdim etti. Ödüllerini alan Yüksekokul birincilerimiz mezuniyet yaş kütüklerine plakalarını birlikte çaktılar. Yüksekokulumuz Program Mezunlarının Takdiminin ardından öğrenciler hep bir ağızdan, MAKÜ mezuniyet andını okudular. Yemin sonrası, Gölhisar Meslek Yüksekokulundan mezun olan ve törene katılım sağlayan 120’ye yakın öğrenci geriye doğru sayarak hep birlikte keplerini havaya attılar. Keplerini havaya atan ve mezuniyet sevincini yaşayan öğrenciler daha sonra, mezun öğrencilerimizden Ozan ÖZPAY’ın DJ’liğinde, aileleriyle birlikte doyasıya eğlendiler.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
Gölhisar Meslek Yüksekokulu
Merkez Cami Mahallesi, Atatürk Caddesi, No:158 15400 Gölhisar/BURDUR
+90 248 213 74 00
+90 248 213 74 10
golhisarmyo@mehmetakif.edu.tr
© 2018 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi