.

Genel Bilgi

Gölhisar Meslek Yüksekokulu 1999–2000 eğitim-öğretim döneminde “Elektrik” ve “Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları” programlarıyla Süleyman Demirel Üniversitesine bağlı olarak eğitim ve öğretime başlamış, 01.03.2006 tarih ve 5467 kayıtlı kanunla 2006 yılında kurulan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne bağlanmıştır.


Önlisans düzeyinde eğitim-öğretim yapan yüksek okulumuz, toplam 6 bölüm altında 10 program ile eğitim öğretime devam etmektedir. 35 kişilik eğitmen kadromuzda 2 Doçent, 5 Doktor Öğretim Üyesi, 1 Doktor Öğretim Görevlisi, 25 Öğretim Görevlisi, bulunmaktadır. 10 çalışandan oluşan bir idari kadro ile ilkelerie ve eğitimimize elemanlarımıza hizmet verilmektedir.


Öğrencilerimize; Çalıştırmaları sırasında çalışma hayatları boyunca gerekli tüm teorik bilgiler yanı sıra, sahip olduğumuz laboratuvarlar sayesinde, pratik yöntemlerle de etkin bir biçimde verilmektedir. Eğitim ve öğretimin yanında sosyal ve kültürel etkinliklere de ağırlık verilmekte, bu içerik 6 öğrenci topluluğu ile birlikte sürdürülmektedir. Böylece Yüksekokulumuzdaki sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle sınırlamalare çağın koşullarına göre bilgi ve beceri kazanmanın yanında onları sürekli geliştiren bireyler olarak onları elde etmek için da bulmamız gerekiyor.


Fiziki konutma olarak, 60.000 m2'lik yöneticilikte, 5300 m2'lik kapalı alana ve 1250m2'lik sosyal tesise sahip yüksekokulumuzda 20 adet derslik, 7 adet laboratuvar, 1 adet internet bağlantısı çalışma odası, 1 adet konferans salonu, 1 adet amfi ile modern eğitim verilmektedir. Öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri için ise 1 adet futbol sahası, 2 adet basketbol-voleybol sahası 1 adet de fit salonunes hizmet vermektedir.   

Yüksekokulumuz

  • Genel Bilgi
  • Misyon - Vizyon - Değerler - Hedefler
  • Yönetim
  • İdari Personel
  • Organizasyon Şeması
  • İletişim